Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi bolo otvorené v roku 1974. Voda v bazénoch pochádza z dvoch vrtov o teplote od 57 do 68 °C. Chemické zloženie geotermálnej vody vykazuje liečivé účinky na kĺby a pohybové ústrojenstvo má taktiež regeneračné účinky.

Kúpalisko má dve časti krytú časť a polokrytú. Krytá časť obsahuje plavecký bazén, detský bazén a v strede plaveckého bazéna sa nachádza perličkový bazén s teplotou vody 33°C. Je tu takisto aj saunacentrum so štyrmi druhmi sauny a kaviareň. Druhá časť je čiastočne prekrytá (1/3) a keďže je tiež otvorená celoročne máte možnosť si zaplávať v 38 stupňovej vode aj počas treskúcej zimy. K tomu patria samozrejme aj kompletné relaxačné služby ako vertikálne biosolárium ,manikúra pedikúra, masážne vane (yakuzi) či bahenné zábaly.

Počas leta je ponuka obohatená o ďalšie 4 bazény. A to rekreačný , Talianský s toboganom, športový plavecký a detský. V areáli môžete nájsť aj lezeckú dráhu, športové a detské ihriská, korytnačí hrad a hrad orliaka morského a minigolf.

 

Celý areál kúpaliska je situovaný v lese, ktorý poskytuje možnosť na prechádzky na udržiavaných lesných cestičkách. V ponuke je aj široká škála ubytovania včetne autocampingu.
Do termálneho kúpaliska vo Veľkom Mederi sa dostane aj autobusovou a železničnou dopravou na linke Bratislava – Komárno.